ФОТО I Нејмар се пофали со новиот имиџ, фановите шокирани!

Иако се знае дека за него заврши оваа сезона поради тешката повреда и операцијата, сепак мега – ѕвездата и натаму е топ-тема во светот на спортот.

Имено Бразилецот, по се изгледа му е здоевно, па на своите социјални мрежи го објави својот нов имиџ. Има нова фризура, ако може така да се каже.

Инаку фановите се во шок, не се надеваа на вакво нешто од Бразилецот.