ФОТО и ВИДЕО| Мирен протест на членови на СДСМ од Радовиш, запалени членски книшки

Мирен протест на членови на СДСМ од Радовиш, приврзаници на актуелниот градоначалник Герасим Конзулов, поради незадоволството од изборот на новиот кандидат за градоначалник Коле Чаракчиев кој вчера беше најавен од партијата. На протестот беше запалено партиското знаме а се палеа и членски книшки.

Мирен протест на членови на СДСМ од Радовиш, приврзаници на актуелниот градоначалник Герасим Конзулов, поради незадоволството од изборот на новиот кандидат за градоначалник Коле Чаракчиев кој вчера беше најавен од партијата. На протестот беше запалено партиското знаме а се палеа и членски книшки.

Како што забележиваат локалните медиум, во партискиот штаб на СДСМ било мирно и и веројатно немало присутни во партиското седиште.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.