(ФОТО) Илјадници луѓе пред Владата и Собранието бараат правда за уставобранителите

317

Река народ на масовниот семакедонски протест „Правда за уставобранителите, слобода за Македонија“ маршираше од Влада до Собранието. Извици за „Оставка“ и „Никогаш Северна, само Македонија“ одекнуваат од насобраните граѓани.

Меѓу присутните е и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, придружуван од пратеници и партиски функционери, во знак на поддршка на демонстрантите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.