ФОТО: Истурена боја на зградата на Министерството за култура

99

Непознати лица  ја истуриле боја  врз зградата на Министерството за култура, а непознати лица со црвена боја е напишано и МКД.

На 12.01.2019 година во 00:35 часот во ЕИК-Скопје, вработен во Министерство за култура, пријавил дека од страна на непознати лица била истурена боја на влезната врата и фасадата од зградата на Министерството за култура. Се преземаат мерки расчистување на настанот, е одговорот кој МВР го испрати до редакцијата на „Курир“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.