8.8 C
Skopje
вторник, март 5, 2024

(ФОТО) Изгоре куќа во Кисела Вода

До темел изгоре куќата на семејството Атанасовски во скопска Кисела Вода. Информацијата вечерва ја објави градоначалникот на општината, Орце Ѓорѓиевски.

-Траорна ситуација, тажна и далеку потресна. Во наредниот период сите хумани сили ги насочуваме кон негова помош. Повторно да изградиме дом за Тони, напиша Ѓорѓиевски на ФБ.

Заедно со отец Оливер започнуваат иницијатива за да му се помогне на семејството Атанасовски.

-Ја разбирам неговата болка и затоа започнуваме заедничка иницијатива со отец Оливер, a воедно ги повикуваме и сите општествено одговорни компании и фирми од Кисела Вода да се вклучат и да помогнат, за да овој наш сограѓанин не ја почувствува празнината за овие празници, туку да му помогнеме и да го направиме среќен. Вечерва не го оставивме под отворено небо и веднаш го сместивме на топло. Моите граѓани во Кисела Вода се мое семејство и мораме да си помогнеме! Домот е столб на хармонија и среќа, така да ќе го изградиме повторно, напиша Ѓорѓиевски на социјалните мрежи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.