(ФОТО) Кети Пери со најоригиналната маска за „Ноќта на вештерките“, се маскираше во „вакцина“

Сакајќи да ставата акцент на вакцината против коронавирусот, славната пејачка Кети Пери и нејзиниот партнер, актерот Орландо Блум, се маскираа во вакцина и лекар за празникот „Ноќта на вештерките“.

Фотографиите ги објавија на своите социјални мрежи. Кети, која била маскирана во вакцина, имала натпис што го носи нејзиното „Кети Пери“, а од иглата која се наоѓала на врвот на нејзината маска течела капка.

Кети и Орландо претходно ја промовираа вакцината против коронавирусот и апелираат на важноста на вакцинацијата.

„Останете безбедни“, напиша Кети на Инстаграм.

ФОТО: Инстаграм

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.