ФОТО: Конечно, започна снимањето на „50 нијасни на сиво“

41

Конечно, започна снимањето на еден од најочекуваните филмови.

Тие ќе ја овековечат љубовта помеѓу сексипилниот, лудиот и неверојанто моќен Кристијан Греј кој  манипулира, но и дозволува да биде освоен од невиноста на младата вљубеничка во книженовста, Анастасија  „Ана“ Стил.

Fifty Shades of Grey

Првата снимена сцена е заедничкото кафе на протагонистите, од каде и почнува љубовно-еротската драма.

На филмската екипа ќе им се придружи и 23-годишната пејачка Рита Ора која ќе ја толкува улогата на посвоената сестра на милијардерот Кристијан Греј. Тоа ќе биде трета филмска улога за младата пејачка.

Dakota Johnson and Jamie Dornan film 50 Shades of Grey in Vancouver yesterday

Дорнан е најпознат по улогата во серијата „некогаш, многу одамна“, а се има појавено и во филмот на Софија Копола „Марија Антоанета“. Меѓутоа најпознат е по кампањата за долна облека на Келвин Клајн.

Dakota Johnson, Jamie Dornan ,50 Shades of Grey movie, vancouver, christian grey, anastasia steele

 

Британската режисерка Сем Тејлор Џонс ќе го режира филмот чија премиера е закажана за 14 февруари 2015 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.