(ФОТО) Лима советува, еве каква долна облека да и купите на партнерката

98

Кој може подобро да ве советува какво парче долна облека да и купите на својата партнерка, од најзгодната мајка на светот, една од најубавите супермодели од модните писти, Адријана Лима. Таа знае колку на мажите им е тешко да изберат идеален подарок за девојките, па одлучи да им помогне во изборот на најдобрите.

Adrijana-Lima 1

Кога станува збор за долна облека, жените ја обожаваат. Не постои дама на која не и е важно во својот гардеробер да има неколку комплети килоти и градници кои со гордост ќе ги покаже на својот маж во кревет.Адријана мисли дека купувањето секси долна облека за девојка е супер идеја.

„Она на што најпрво треба да обрне внимание е големината на градникот и килотите. Дознајте ја нејзината идеaлна големина така што скришно ќе ја погледнате етикетата. Изненадувањето е поента на приказната и нема да биде интересно доколку директно ја прашате,“ советува Лима.

Adrijana-Lima-2Парчињата гардероба изберете ги во однос на својот личен вкус. Она што вам ви се допаѓа, сигурно ќе и се допадне и на неа, затоа охрабрете се и слободно изберете го она што на неа најмногу би ве возбудило. Немојте да се воздржите ако сакате да купите танга, градник, корсет и се останато во што би сакале да ја видите во кревет

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.