ФОТО: Мајли со празнична честитка во свој стил – топлес!!!

81

Мајли Сајрус на свој начин ги честита претстојните празници, провокативно и контроверзно, топлес.

„Среќен Божиќ и му благодарам на Њујорк што е една од ретките држави во кои брадавиците имат слобода“, напиша Мајли на Твитер.

Во Њујорк законски е дозволено жените да шетаат топлес на улица.

Пеачката на Твитер додаде – не се работи за градите туку за рамноправноста на половите!

Според таблоидите 2013 дефинитивно беше година на Мајли, но, за скандали и провокации…ќе ја паметиме по џоинтот запален на сцена, фотографиите со алкохол и марихуана и спотот во кој е како од мајка родена.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.