(ФОТО) Масовен поткуп на гласачи Роми ширум земјата

183

Фотографии од изборни нерегуларности во Штип кружат во социјалната мрежа фејсбук.

Поткуп на гласачи и организирано носење на гласачи Ромои се само дел од фотографиите кој може да се забележат на фејсбук.

Покрај случајот во Штип, денеска низ целата територија на нашата држава е забележан поткуп на гласачи од страна на актуелната власт, а тоа се претежно гласачи Роми, чија финансиска состојба власта ја злоупотребува за да избегне пораз на претседателските избори.

Претходно беше објавено за органирано гласање на избирачите во Прилеп, како и во скопската општина Шуто Оризари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.