5.8 C
Skopje
вторник, февруари 27, 2024

(ФОТО) Меси купува куќа во Париз вредна 25 милиони евра

Лионел Меси во еден од најголемите трансфери во историјата на фудбалот се пресели од Барселона во ПСЖ, сагата заврши, Аргентинецот ќе дебитира во недела против Ремс од 20-45 часот.

Аргентинецот според таблоидите во Франција а тоа го пренесува и Мирор, понудена му е куќа од 25 милиони евра во престолнината на Франција.

Меси треба наскоро да го одбере својот нов дом, а според Мирор ова е на понудата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.