(ФОТО) Моника Селеш објави фотoграфија, ги шокираше сите со промената на нејзиниот изглед

544

Некогаш најдобрата тенисерка на светот, Моника Селеш ја шокираше јавноста поради својот изглед.

Селеш ослабе многу, а со објавување на нова фотографија, фановите беа збунети, таа жена едноставно повеќе не личи на себе.

Таа го освои Ролан Гарос на само 16 години, а денес навистина ретко се појавува во јавноста. Она што исто така го одбележа нејзиниот живот е моментот од раните 90-ти, кога психички болен навивач на Стефи Граф ја избоде со нож во грбот за време на еден натпревар.

Зад неа се 53 титули, 9 грен слема, но и неверојатни 178 недели поминати на врвот на списокот на ВТА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.