ФОТО: И на 63 години изгледа совршено во бикини

249

Една од најпознатите американски модели од осумдесеттите и поранешната ѕвезда на списанието “Sports Ilustrated”, Кристи Бринкли, и на 63 години изгледа спектакуларно. Една од најатрактивните жени на светот, на Инстаграм го покажа своето совршено тело во бикини и докажа дека некои луѓе изгледаат одлично во своите години од животот.

Кристи со својот младешки изглед го привлекува вниманието на сите, а на многумина им е тешко да прифатат дека има ќерка која оди на факултет.

kristi1

Таа неодамна призна дека грижата за нејзината кожа има клучна улога за нејзиниот совршен изглед.

kristi2

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.