(ФОТО) На интернет повторно кружат нови голи фотки од Диета Леота…

505

Спортската новинарка на ДАЗН и на Скај Спорт, Дилета Леота повторно беше жртва на хакерски напад.

Како што е познато пред неколку години хакери од нејзиниот телефон успеаа да украдат фотографии со експлицитна содржина, но се чини Дилета не научила доволно од сопствените грешки.

„Она што се случи е исклучително сериозно. Мобилниот телефон на Дилета повторно беше хакиран и се објавени некои приватни фотографии од пред неколку години, па дури и некои фотомонтажи. Моментално ги споделуваат голем број на луѓе“ објавија од „Скај Спорт“.

Достапни се осум нови фотографии, а се наведува дека на одредени станици достапна е снимка од Дилета и од нејзиниот партнер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.