ФОТО: Најдобрите фотографии од замрзнатата Америка

108

Поларните температури кои што ја зафатија Северна Америка од една страна предизвикаа хаос и целосно го парализираа нормалното функционирање на луѓето, но од друга стара создадоа неверојатни природни уметнички дела.

Icicles form on a fountain in Augusta, Georgia.

Мразулци од фонтана во Џорџија

Ice forms on the US side of the Niagara Falls.

Замрзнатите Нијагарини водопади

Frozen mist from Niagara Falls coats the landscape at Niagara Falls State Park.

Парк во непосредна близина на Нијагарините водопади

North Avenue Beach on Lake Michigan is encased in ice as temperatures hit a record low of -16 degrees fahrenheit.

Езерото Мичиген

Frost covers the pierhead at Grand Haven, Michigan.

Мраз го прекри мостот на Гранд Хевен во Мичиген

Icy crystals gather on top of a frozen pond in Lawrenceburg, Kentucky.

Мразот формирал кристали на замрзнатото мочуриште во Кентаки

Oranges encased in ice after an overnight frost at Bellamy Grove, Iverness in Florida.

Замрзнати портокали во Флорида

Jennifer Berry watches the sunset from a lifeguard chair over a frozen Lake Calhoun, Minneapolis.

Спасувач го набљудува замрзнатото езеро во Минеаполис

Chicago and Lake Michigan as viewed from a plane.

Замрзнатиот Чикаго од птичја перспектива

The Chicago skyline framed by icicles in Illinois.

Мразулци го оковаа Илиноис

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.