ФОТО: Нова автобуска несреќа кај Лесковац, „Не можам да верувам, Божја милост не чуваше“

148

Автобус од Ниш со триесет патници денеска за среќа избегна трагедија кога за време на возењето му се дупнале двете гуми.

Автобусот сообраќал на релација Ниш-Лесковац.

Повредени нема, а вистинска несреќа е избегната само поради присебноста и брзата реакција на возачот.

„Ниш вечност. Божјата милост не чуваше. Фала му на Бога, никој не е повреден. Додека слушав музика во еден момент бев изненаден гледајќи голема гума која се тркала пред нас, мислејќи „не можам да верувам!“ Уште под влијание, не можев да сфатам како? Бог е милост! Бог е нашатата заштита!!!“, напишал еден од патниците на Фејсбук.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.