ФОТО: Нова заложничка драма во Франција, нападната златарница

44

Уште една заложничка драма, но овој пат во јужниот дел на Франција.

Според пишувањата на медиумите, заложниците се заробени во една златарница во Монтпелиер.

2taoci-u-zlatari-foto-twitt

Новиот инцидент се случи речиси веднаш по ослободувањето на заложниците во северниот дел на Франција.

3taoci-u-zlatari-foto-twitt

Вооружен маж држи како заложници најмалку две лица во златарницата во центарот на јужниот француски град Монпеље.

3taoci-u-zlatari-foto-twitt

– Станува збор за вооружен грабеж. Тој нема ништо заедничко со случувањата во Париз, изјави јавниот обвинител Кристоф Баре.  

Полицијата го блокира реонот околку златарата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.