ФОТО: Оскаровско „селфи“ кое руши рекорди

105

Синоќешното доделување на Оскарите ќе остане запаметно по неверојатото „селфи“ на откачената водителка Елен Деџенерис и познатите актери.

Популарната водителка која до солзи не’ насмеа на Оскарите  доби идеја да направи “селфи” со Мерил Стрип и да ја објави на Твитер, надевајќи се дека таа фотографија ќе биде најмногу пати споделувана, земајќи во предвид дека Мерил Стрип е најмногу пати номинирана за Оскар. Но, за да биде уште поинтересно и пославно во реализација на идејата станаа да и помогнат  и Бредли Купер, Бред Пит и Анџелина Џоли, Кевин Спејси, Џулија Робертс, Џенифер Лоренс, Ченинг Тејтум  и други.

За помалку од еден час, фотографијата беше споделена повеќе од еден милион пати, а обожавателите полудеа од среќа па така што сега акутелната фотографија  споделена  повеќе од 2.294.000 пати.

Дефинитвно ова „селфи“ треба да добие Оскар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.