ФОТО| Оваа сабота, ги креираме вашите дизајнериски чизми во Timberland!

Ако сте од оние вљубените во најкултните жолти чизми на светот, тогаш, оваа сабота имаме настан токму за вас!

Почнувајќи од 11 часот, во продавницата на Timberland во трговскиот центар Сити Мол, ќе се случува вистинско уживање за сите посетители, проследено со неверојатно добри подароци со секоја сметка и супер изненадувања.

Сите посетители имаат можност да ги донесат своите омилени жолти чизми од брендот и истите да бидат уникатно исцртани од одличниот артист Игор Стевковски. Со ова, сите урбани момци и девојки ќе добијат можност да поседуваат уникатно парче со кое ќе остават свој печат во сезоната што доаѓа.

Токму последната кампања на Timberland, уште еднаш нè потсетува на важноста на култните жолти чизми во општеството и како истите успеаја од навидум едноставни обувки, да станат икона на стилот за многумина.

Ова го докажува и фактот што токму некои од најголемите артисти во светот се дел од оваа кампања и ја раскажуваат нивната приказна поврзана со култните чизми, каде тие ги однеле во животот и зошто секој треба да поседува барем еден чифт.

Сите заедно, споделуваат инспиративни нешта од нивниот живот, нешта што ги движат напред и нешта кои им помагаат да продолжат да создаваат во животот.

„Секој нов ден надвор, наоѓам нешто што ме инспирира да правам нова музика, без разлика дали тоа е некоја ситуација, нов збор, боја, улица… Кога мислам на иднината, денес е првиот ден од мојот живот. Заборави на сè што се случило претходно. Само фокусирај се на следната цел и продолжи да движиш напред“, вели Мејхем Лорен како дел од инспиративните приказни на Timberland.

Токму вакви приказни ќе раскажуваме оваа сабота во продавницата на Timberland каде заедно со нашите пријатели ќе се обидеме да ви приредиме супер попладне проследено со многу подароци на кои знаеме дека ќе се израдувате.

Ве покануваме заедно да го одбереме совршениот чифт чизми за вас, а ние ќе се погрижиме викендот да биде вистинско уживање за вас и целото семејство!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.