ФОТО: Пикапот на СДСМ полн со опремата со која направена штета од 250.000 евра

109

По извршениот претрес на возилото, во пикапот на СДСМ беше пронајдена опремата со која беше направена штета од 250.000 евра.

registracija-360x640

Синоќа на раскрсница од ул.11 Октомври и ул.Кочо Рацин, од страна на сообраќајна патрола беше запрено возило Фиат Добло со регистерски ознаки СК-422-ВЦ сопственост на СДСМ во кое имало акрилни бои кои биле користени за време на новото уништување на “Порта Македонија“.

prolet-1-640x360

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.