ФОТО: Питон проголта цел елен во Зоолошка градина

85

Чуварите на индиската Зоолошка градина биле изненадени кога виделе како еден питон се „послужил“ со еден од жителите на зоолошката, проголтувајќи цел елен.

Питонот толку се прејал што не можел да побегне од „местото на злосторството“.

Чуварите морале да ја подигнат змијата и по што го пуштиле во шумскиот резерват.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.