ФОТО: „Плачковците“ се собраа 20 години подоцна

61

Многу генерации пораснаа со популарниот филм „Плачковци“.

Филмот е од 1994 – та година, а актерите, кои тогаш беа деца се собраа за да одбележат две децении од создавањето.

Тие направија специјална фото сесија, давајќи им нов „живот“ на некои сцени од филмот.

2 3 4 5 6

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.