26 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

(ФОТО) По испиеното кафе со Река, Силјановска денеска во посета на штабот на Пендаровски

94

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на еден од штабовите на нејзиниот против Кандидат Стево Пендаровски.

По вчерашното кафе со Река, денес решив да го посетам и штабот на Стево. Ѓорѓи Галетановски – Чомбе не ме пречека, ама со присутните заклучивме дека сите очекуваме фер изборен процес и избори без нерегуларности, стои во нејзиниот пост на Твитер.

Таа инаку  претходно вчера со другиот против кандидат испи и кафе.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.