(ФОТО)„Полициска единица“ информираше за поволностите на ОНЕ за најевтиониот роаминг

DSC07464Денес на скопскиот аеродром „Александар Велики” забележана е “полициска единица” составена од четири атрактивни припаднички на понежниот пол. Единицата не е задолжена за евидентирање на патниците, туку за нивно информирање со актуелните летни понуди на телекомуникацискиот оператор ОНЕ.

На терминалите на заминување, ОНЕ промо тимот информира за најевтиниот роаминг од само 9,9 ден/мин за повици кон сите мобилни и фиксни броеви на ОНЕ и ЏаБест и 5,9 СМС порака кон било која мрежа во Македонија и светот. На пристигнување патниците добиваат информација за најповолната припејд понуда во земјата- ЏаБест, а за топло добредојде во Македонија, ОНЕ промо тимот дели симболични подароци и ЏаБест промо СИМ картички. Промоциите траат до 18-ти јули.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.