(ФОТО) Полициско и патничко возило се судирија за време на полициски час во Кочани

Сообраќајна несреќа се случи во Кочани за време на полициски час, се судрија полициско возило „шкода јети“ и патничко моторно возило „мерцедес“ е класа со штипски регистерски таблички.

Сообраќајката се случила на раскрсницита во населбата Стришани.

Фото: ФБ- Град Кочани