ФОТО: Популарниот пленумец блесна во поза на млад Адам

490

Сеуште е нејасно за што, против кого и под чија диригентска палка се бори групата која себе си се нарекува „Студентски пленум“, а која деновиве е актуелна со т.н. „окупација“ на факултетите.

Оние кои се јавуваат како гласноговорници на истиот овој „Студентски пленум“ даваат нејасен приказ за својот лик и дело  и асоцираат на некои сосема други движења.

Љуми Бекири кој освен што напаѓа државни медиуми, ги доживува своите 5 минути слава низ опозициските медиуми и портали, стана и еден вид милениче на „големите мајстори“ пленумците.

Во медиумите се појавија фотографии на Љуми во кои тој блесна во својата поза на млад Адам.

ljumi-pozira-460x650

А, некој, пак, очигледно добро го седнал „гол  во седло“, па така и самиот не знае за што и за кого се „бори“, а можеби и знае, па се бори за некои други права?!

plenumec_2

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.