(ФОТО) Поранешен дански репрезентативец: Македонските навивачи се најдобри во Европа !

424

Убави зборови и класификација за македонските навивачи во светот на ракометот, поранешниот репрезентативец на Данска, Расмус Бојсен, смета Фалангата е најдобра навивачка група во светскиот ракомет.

„Навивачите се вратија, без нив нема ништо, беа прекрасни досега на ЕУРО. Ракомет без навивачи не е добро, моите три најдобри ракометни навивачи на светот се: Македонија, Унгарија и Хрватска“ – напиша Бојсен на твитер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.