ФОТО: Пратеник на СДСМ направи будала самиот од себе

1957

Далибор Богдановски, пратеник од редовите на владејачката партија СДСМ, објави статус на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ во кој се фали со новодонесениот закон за забрана на увоз на отпад.

Но, според извештајот од гласањето во македонското Собрание, Богдановски НЕ ГЛАСАЛ за овој закон.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.