17.8 C
Skopje
сабота, мај 28, 2022

(ФОТО) Променет изглед до непрепознатливост: Анџелина Џоли русокоса, Шарлиз Терон црвенокоса

175

Актерките го сменија својот изглед непрепознатлив за потребите на нови улоги.

Анџелина Џоли

Актерката стана русокоса, но за потребите на нов филм. Имено, познатата актерка игра во новиот филм на Марвел „Eternals“, за кој неодамна беше објавен првиот трејлер, таа ја претставува Анџелина Џоли како нов суперхерој. За улогата на Тена, воин кој ја бранеше земјата од „Девијанти“, злобни хуманоиди, ѕвездата уште еднаш покажа дека нејзината руса коса изгледа одлично.

Шарлиз Терон

Таа е позната по својата руса коса и строгите пазуви, но по улогата во филмот „School For Good And Evil“ кој моментално го снима за Нетфликс, ја смени бојата на косата во бакарна. Таа ги замени кадриците поврзани со трендовите на седумдесеттите години. Нејзините следбеници на Инстаграм навистина го сакаа новиот изглед и коментираа: „Леле, каква промена“, „Така изгледате фантастично“, „Совршено“, имаше низа коментари.

Елизабез Мос

На Анџелина и Шарлиз во доменот на големи промени во „убавината“ им се придружи и актерката позната по улогата на Пеги од серијата „Мед Мед“. Мосова ги изненади сите на социјалните мрежи со нова – кафеава кратка коса што прави да изгледа помладо. Таа во моментов го снима филмот „Shining girls“, па се прашуваме дали изгледа дека нејзиниот изглед е условен со новата улога?

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.