ФОТО: Првите фотографии на Кејт Мос

147

Кејт Мос е една од најпознатите манекенки во светот и малку е познато за неа во јавноста, но сега се појавија нејзините први професионални фотографии.

kejt-mos-mlada-1

Кејт својот прв едиторијал го снимила во 1988-мата година, кога имала само 14 години на тениски терени.

kejt-mos-mlada-2

Фотографот Овен Скарбиена што ги направил фотографиите на Кејт која тогаш била тинејџерка, цели дека дека идејата била да изгледа како да и’ е здодевно додека чека да и стигне автобусот.

kejt-mos-mlada-3 kejt-mos-mlada-4

Набрзо потоа Кејт стана едно од најпрепозналивите имиња во светот на модата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.