ФОТО: Република Илирида јавно му се заблагодари на Хан за поддршката

209

Твитер профилот на Илирида со пораката им се заблагодарува на Хан и неговиот придружник Куриакош кои вчера беа во посета на Скопје и имаа средби со четирите политички партии.

Да напоменеме дека Хан вчера во Скопје одби да се сретне со членовите од граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, како и поради набиената агенда немаше време да ги прими новинарите кои му испратија загрижувачка порака и извештај за ситуацијата со медиумите во земјава по притисокот кои СЈО се обидува да го направи преку притворање на нејзиниот сопственик.

 

17474584_1516455628365114_537595902_n

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.