ФОТО: СДСМ не ги почитува мерките и препораките за спречување на ширењето на корона вирусот

247

Иако СДСМ цело време повикува на почитување на мерките кои што се донесени од страна на владата, по се изгледа дека се залагаат само декларативно, а во пракса речиси и да не ги почитуваат истите.

Имено, општинскиот изборен штаб на СДСМ од Кичево вчера одржале состанок, а како што може да се забележи на фотографиите објавени на Фејсбук страницата на СДСМ Кичево, социјалната дистанца не се почитува, односно мерките и препораките кои се донесени од владата СДСМ не ги почитува.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.