30.8 C
Skopje
четврток, јули 7, 2022

(ФОТО) Се чисти катната гаража „26 Јули“

По забелешките на корисниците констатирани во последната анкета, ЈП „Градски Паркинг“ – Скопје презеде вонредна активност за чистење на катната гаража „26 Јули“.

Минатата недела беше спроведена акција во која целодневно се чистеа паркинзите и вертикалите на сите 8 нивоа со специјални машини за чистење и отстранување на маслото од катната гаража.

Претпријатието и во иднина ќе спроведува акции од ваков тип се со цел одржување на хигиената на катните гаражи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.