(ФОТО) Сезоната во НБА се враќа со дербито на Лос Анџелес

20

НБА лигата го објави официјалниот распоред на натпревари кои ќе се играат до крајот на регуларниот дел од сезоната во Орландо. Најсилната лига се враќаат 30. јули, а ќе завршат, доколку се оди според планот, во октомври.

Уште во првиот ден љубителите на НБА ќе може да ги видат најдобрите екипи на Западот Ла Лејкерс и ЛА Клиперс кои ќе ги одмерат силите.

Сепак, Коронавирусот се уште ја „демни“ НБА, која доколку ситуацијата ескалира повторно може да биде суспендирата, најави комесарот Адам Силвер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.