ФОТО: Шербеџија направи селфи со Анџелина Џоли

43

Филмскиот, телевизиски и театарски актер Раде Шербеџија на друштвените мрежи објави фотографија на која позирасо една од најславните светски актерки.

Станува збор за прекрасната Анџелина Џоли која го напиша сценариото за филмот „Во земјата на крв и мед“ во кој глуми Шербеџија.

rade.jpg500

Покрај работните обврски, тие се и добри пријатели, па воопшто не ни е чудно што Раде оваа фотографија ја опиша со зборовите: „Многу ми е драга оваа селфи фотографија со најдрагата Анџелина“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.