7.8 C
Skopje
петок, март 31, 2023

(ФОТО) Штом таа ќе се појави стадион, на никого не му е интересно дербито од Европското првенство

Атрактивната спортска новинарка од Чешка, Шарка Пекова предизвика вистинска еуфорија на стадионот „Пушкаш Арена“ на натпреварот помеѓу Франција и Португалија.

Пекова во последно време се повеќе и повеќе на популарност, бидејќи секојдневно на својот Инстаграм профил секојдневно објавува провокативни фотографии.

Инаку, таа е голем навивач на Баерн и Арсенал, а неодамна во едно интервју за руските медиум открила дека најголемиот сом и е да го запознае Кристијано Роналдо.

Затоа и навиваше за Португалија на натпреварот против триколорите кој што заврши со изедначен резултат 2:2, а во следната фаза поминаа и двете селекции. Меѓутоа, поголемиот број од присутните на стадионот гледаа токму во нејзе, а не мајсториите на Роналдо, Бензема или на Мбапе.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од атрактивната спортска новинарка:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.