ФОТО: Силно невреме го погоди Охрид

Силно невреме го погоди Охрид околу 14:30 часот. Предизвика потешкотии во сообраќајот, но и сериозни проблеми за граѓаните кои живеат во пониските делови на градот, јавува порталот ОхридПрес.

Забележително беше дека мрежата не може да ја прими водата и беше забележително дека истата се враќа назад на коловозите.

Повеќе прочитајте на ОхридПрес.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.