ФОТО: Силно невреме го сардиса Белград

46

Силно невреме со обилни врнежи и силен ветер вчеравечер го зафати Белград.

4-500

Небото над Белград, како што пренесуваат тамошните медиуми, целосно се затемнило пришто изгледало како да е споено со земјата. Според податоците наврнало големо количество дожд, кое е над просекот за овој дел од годината, односно наврнало 20 литри дожд на метар квадратен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.