ФОТО: Силно невреме во Штип и Куманово

270
Во моментов нестабилно со локален пороен дожд и грмежи е во источните делови од Македонија, од подрачјето источно од Куманово, се до Беласица, претежно во планинските подрачја.

Од градовите нестабилно е во Пробиштип, а големо невреме го зафати Штип. Во моментов нестабилно со локален пороен дожд и грмежи е во источните делови на Македонија, од подрачјето источно од Куманово, се до Беласица, претежно во планинските подрачја.

dozd

Правецот на движење е од исток кон запад, но движењето е бавно, се очекува стабилизирање.

Се очекува постепено стабилизирање на атмосферата, соопшти УХМР во најновиот извештај за временската состојба.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.