(ФОТО) Син на пратеничка на СДСМ станал инспектор во МВР со средно фармацевтско

1047

Лидерот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев, на својот Фејсбук профил открива скандал во Министерството за внатрешни работи. Син на пратеничка на СДМС станал инспектор со средно фармацевтско училиште.

„Е, баш поради ова БЕГААТ МЛАДИТЕ од Северџанистан. Оти не веруат више у ненаместени конкурси!

Син на пратеничка од СДС на Нашата Земја, со средна фармацеутска школа, си станал полициски инспектор у МВР“, пишува Апасиев на Фејсбук, објавувајќи фотографии и документи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.