14.5 C
Skopje
недела, октомври 25, 2020

(ФОТО) Синоќа силно невреме ја погоди Црна Гора

69

Црна Гора, синоќа  беше погодена од силно  невреме.

Реката Железница, достигна критично ниво за излевање.

Автомобилите кои беа затекнати на сообраќајниците се заробени во водата ,Службата за заштита и спасување на Бар е на терен откако обилниот дожд синоќа ги поплави објектите во населбата Бјелиќи во близина на пругата, пишуваат црногорските медиуми.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.