ФОТО| Скопје пред катастрофалниот земјотрес

Денес се одбележуваат 59 години од еден од најцрните денови кои го памети главниот град Скопје.

По повод годишнината од земјотресот пред неколку години на Фејсбук страната „This City Knows“ беа објавени 55 фотографии од Скопје пред и по земјотресот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.