ФОТО: Скопјанец се бори за живот по судир со полициско возило

147

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар „Мајка Тереза“, каде му бил извршен оперативен зафат и се наоѓа во критична состојба.

Полицискиот службеник се здобил со телесни повреди и истиот бил задржан во Ургентниот центар.

По наредба на Јавен обвинител увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.