(ФОТО) Социјалните мрежи полни со шеги за фотошопот на град Скопје и Шилегов

1263

Откако вчера обајвивме дека американскиот сенатор Берни Сандерс кој беше еден од канидатите на демократите за претседателски избори во 2020 година ,,седна” на клупите во Скопје под железничката станица и на други места, социјалните мрежи експлодираа со креативноста.

Па така, на Шилегов му го изрекламираа со Скопје и обичаите со личности, покрај Сандерс како зачин во секоја фотографија, како Тито, Ленин, варење ракија и возење во култниот автобус од филмот „Кој тоа таму пее“.

Кога целиот свет е во криза со туризмот и туристи, еве му шанса на Шилегов со новите ликови во Скопје да донесе посетители од цел свет.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.