ФОТО: Солзи, гламур и сјај, ѕвездите на Оскарите

88

На едно место синоќа се собра актерите и блеснаа со сиот свој сјај на 86-тото доделување на престижните Награди на Академија. Некои дома си заминаа со статуетката како доказ за нивната напорна работа, а некои беа само дел од оваа спектакуларна манифестација. Доделувањето на Оскарите не е само најзначајниот настан во филмската индустирја, тој е настан на кој секој сака да изгледа беспрекорно, совршено, во креации на познатите дизајнерки имиња и накит вреден милиони долари.

Погледнете како изглеаа ѕвездите од екраните на Црвениот тепих во Долби театарот.

article-2571727-1BFA5BFC00000578-462_634x812

article-2571727-1BFA428600000578-741_634x767

article-2571741-1BFA19B800000578-497_634x968

article-2571768-1BFA2BD400000578-997_634x922

article-2571789-1BFA40BF00000578-340_634x834

jessica-biel-vogue-2mar14-pa_b_426x639

jni

meryl-streep-vogue-2mar14-getty_b_426x639

oskari20141

oskari-lupito (1)

1549255_10152254494981013_901957597_n

anna-kendrick-vogue-2mar14-pa_b_426x639

article-0-1BFA39CA00000578-397_634x874

article-2571620-1BFA54C100000578-572_470x756

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.