(ФОТО) Сообраќајка на Пресека – километарска колона на Охрид-Кичево

Сообраќајна несреќа на планинскиот превој Пресека направи километарска колона на патот Охрид – Кичево.

Илјадници граѓанис кои се враќаат кон главниот град и попатните места се заглавени останаа заглавени поради блокадата од сообраќајката.

Колоната е неколку километри и се движи многу бавно.

Според првичните информации, во судирот учествувале две возила. Засега нема информации од МВР за евентуални повредени во сообраќајната несреќа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.