(ФОТО) Среќна Нова година со најдобри пози за секс

1156

Освен со добра храна и вино, ред е да го одбележите влегувањето во Нова година и со празничен секс.Празничното расположение нека се прошири и на сите сфери во вашиот живот, па и на еротскиот.Својот еротски живот можете да го зачинете со секс пози по кои долго време во глава долго време ќе ви одѕвонуваат празнични ѕвончиња. Еве неколку интересни предлози за секс:

zvoncinja

Ѕвончиња, ѕвончиња

Совршен за секс во доцните саати. Тој нека легне на грб со раширени нозе, а таа нека го контролиира ритамот притоа лесно масирајќи ги неговите тестиси. Жената има потполна контрола над ситуацијата.

 

 

elkaЗа под елка

Позата е совршена по отворањето на подароците под елка. Жената треба да се спушти на колена и да почека партнерот да се смести во позиција позади неа. Неговите нозе се свиткани во клечечка положба, а нејзините се раширени. Таа лесно треба да седне на него и акцијата може да почне. Партнерот лесно може да ги гали градите или да го масира клиторисот на својата партнерка.

nova godina 1

Утрото по Нова година или Божиќ

Мажот нека легне на подот или на креветот од една страна, а таа од друга страна. Жената нека ги смести и двете нозе меѓу неговите. Пронајдете заеднички ритам. Кога ќе се усогласите, оваа поза би требало жената да ја погодува директно во Г точката.

 

 

desertЗа деновите по Нова година

Полн погодак во Г точката. Мажот нека седне и испружете ги нозете, а дамата нека седне преку него и нека ги префрли нозете преку неговите колкови. Со рацете зграбете го околу вратот или за рамењата.Движете се заедно полека и во ист ритам. Партнерот може да ви го потпомогне ритамот со тоа што ќе ги фати нејзините нозе под колената. Во оваа поза, чувството за пенетрација и за двајцата е интензивно.

Kama-sutra-za-iskusneПразнична Кама сутра

Оваа поза е идеална доколку сакате да потрошите некоја калорија повеќе по обилен оброк.Партнерката нека легне на грб, нека ги подигне нозете на рамената на партнерот, а доколку е еластична и во добра форма, нека го подигне задникот така што партнерот може да пенетрира во рамна положба, додека клечи. Добра е за спор и за брз ритам. Лесно се погодува Г-точката.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.