(ФОТО) Тешка сообраќајка кај „Веро“ Тафталиџе меѓу мотор и БМВ

454

Тешка сообраќајка несреќа рано утринава се случи на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во близина на „Веро“ во Тафталиџе.

Учесници во несреќата се автомобил „БМВ“ и мотор. Неофицијално, има повредени лица кои се пренесени во болница.

Наскоро се очекуваат повеќе детали од МВР.

Фото: Курир.мк

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.