(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа на скопската обиколница, двајца повредени

857

Денеска на скопската обиколница се случи тешка сообраќајна несреќа, откако возило излетало од коловозот.

Првично, од МВР изветсуваат дека има двајца повредени, а екипа е на теренот и ги испитува причините за несреќата.

По увидот МВР ќе излезе со детални информации за сообраќајката.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.