(ФОТО) Tешка сообраќајна несреќа во Ѓорче Петров

408

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопската општина Ѓорче Петров, на улицата спроти аптеката Зегин.

Поради сообраќајката некое време возилата се движеа отежнато.

Според фотографиите од ударот на возилото, оштетена е и една автобуска постројка.

Засега нема информации колку лица се повредени. Полицијата е на терен и врши увид.

Извор: ФАКТОР

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.